13.09.2021 O nás

Program pro stážisty v Contract Administration

All

Contract Administration nabízí komplexní HR a mzdové služby. Na trhu působíme již přes 30 let a zaměstnáváme více než 250 lidí na našich sedmi pobočkách v České republice, Polsku a na Slovensku.

Naší hlavní prioritou je neustále se rozvíjet a zlepšovat kvalitu služeb, kterou poskytujeme našim klientům.

Nedílnou součástí budování prosperity daného oboru je ovšem i edukace studentů. Ani my v této činnosti nezahálíme, a proto jsme v první polovině tohoto roku mezi nás uvítali dva stážisty, Vítka a Matouše, kteří si vyzkoušeli pracovní náplň v oblasti zpracování mezd a personální administrativy, díky čemuž získali již během svého středoškolského studia praktické zkušenosti. V našem týmu si mohli vyzkoušet mj. práci s účetními programy a zažít na vlastní kůži specifika tohoto oboru.

„Naší hlavní činností kromě měsíčního zpracování mezd je i komunikace s úřady, zpracování exekucí a insolvencí a základy HR, tzn. příprava smluv pro zaměstnance, příprava vstupních a výstupních dokumentů, osobních dotazníků, podkladů k daním a mnoho dalších každoročních záležitostí. Mezi ně se řadí např. roční zúčtování daní, vyúčtování zálohové a srážkové daně, ohlašování plnění povinného podílu atd.

Studenti se naučí základní odpovědnosti. Pokud něco zadají špatně, nese to samozřejmě své následky. Myslím, že je to pro ně taková škola života,“ říká Senior Payroll Accountant Zuzka Čechová.

Studenti Vítek a Matouš mezi námi v CA programu pro stážisty strávili několik týdnů.

Co jim praxe u nás přinesla?

„Praxe mi přinesla mnoho nových zkušeností a zážitků. Co je pro mě ale nejdůležitější, je to, že jsem si mohl vyzkoušet práci, ke které mohu směřovat a na kterou mě připravuje moje střední škola,“ říká Vítek.

Matouš doplňuje: „Za tuto možnost a velkou zkušenost jsem rovněž velice rád, protože jsem si mohl vyzkoušet práci, ke které mě můj obor ve škole vede, a zažít si veškeré procesy.“

Vítku, Matouši, jak byste ohodnotili komunikaci na pracovišti a celkově interní vztahy?

„V tomhle směru jsme byli naprosto unešení. Všichni byli milí, přátelští a velmi vstřícní. Pomohli nám pokaždé, když jsme to potřebovali.“

Aktuálně je mezi námi studentka Sofie. „Sofi, podělíš se s námi, jaká je nyní tvá hlavní činnost a co tě na mzdovém účetnictví nejvíce baví?“

„Aktuálně připravuji předávací protokoly a třídím šanony, aby se následně mohly předat firmám. Někdy také pomáhám s nástupy nových zaměstnanců a mzdovými archivacemi. Nejvíce mě baví, že se téměř u každé práce, kterou dělám, setkám s něčím novým a dodá mi to další nové zkušenosti,“ říká Sofie.

Autoři:

Stella Eisenbarthová a Martin Svoboda
Contract Administration

See also

Eko program
5.06.2022 O nás

Advartis Business Services Sp. z o.o.

ul. Hrubieszowska 2
01-209 Warszawa
Poland

+48 (22) 295 3300
contact@advartis.eu

NIP: 525-190-82-77, KRS 0000004531
REGON: 012682409. The District Court for the
capital city of Warsaw, XIII Commercial Division
Share capital: 50.000 PLN

Mapa